• 03 56 33 202
 • os-ic.trbovlje@guest.arnes.si
 • Trg Franca Fakina 8, Trbovlje
 • Čebelarski krožek

  Na naši šoli je preteklo šolsko leto deloval čebelarski krožek, ki ga je vodil zunanji sodelavec, gospod Veteršek. Učenci so pod budnim očesom mentorja risali, barvali in ustvarjali na terenu. Teoretično in praktično so spoznavali delo čebel, njihov bivalni prostor in rezultate dela.

  Ob vrtu smo postavili manjši čebelnjak in mladi čebelarji so tam, ustrezno zavarovani, spoznavali delo pridnih čebel. Med poletnim počitnicami je gospod Veteršek pobral pridelek, in sicer 6 litrov zlato rumenega medu. Med je pospravil v posebne lončke, postregli pa ga bomo našim učencem 15. 11., na dan, ko bomo jedli tradicionalni slovenski zajtrk.

  Tudi letos bomo nadaljevali s čebelarskim krožkom in prepričana sem, da se mu bodo pridružili novi člani.

  Zapisala Mojca Lazar Doberlet, ravnateljica

  1379070345718 kozarec medu