• 03 56 33 202
  • os-ic.trbovlje@guest.arnes.si
  • Trg Franca Fakina 8, Trbovlje
  • Otroci rešujejo življenja

    16. oktober je evropski dan oživljanja in aktivnosti v Sloveniji koordinira Slovenski reanimacijski svet (SloRS). Osrednji cilj tega dneva je ozaveščanje laične javnosti o pomenu oživljanja in širjenje znanja temeljnih postopkov oživljanja, kar se seveda odraža v večjem številu preživetij. Geslo letošnjega EDO je Kids Save Lives – Otroci rešujejo življenja, kar nakazuje na posebno usmeritev na otroke, ki so izjemno pomembni za izboljšanje stopnje preživetja ljudi po izvenbolnišničnem srčnem zastoju. Po raziskavah sodeč je učenje oživljanja zelo smiselno že od starosti najmanj 12 let naprej, ko so mu otroci zelo naklonjeni.
    Brezplačni tečaji temeljnih postopkov oživljanja za naše učence od 6. do 9. razreda so potekali v sredo, 12. oktobra in v četrtek, 13. oktobra 2016, ob sodelovanju z Rdečim križem Slovenije, Območnim združenjem Trbovlje. Hvala gospe Deželak za prijazno delitev svojega znanja z našimi učenci!