• 03 56 33 202
  • os-ic.trbovlje@guest.arnes.si
  • Trg Franca Fakina 8, Trbovlje
  • Svetovni dan otroka

    20. november je svetovni dan otroka, saj je OZN leta 1989 na ta dan sprejela Konvencijo o otrokovih pravicah. Občina Trbovlje pa je v sodelovanju z DPM ter vsemi trboveljskimi osnovnošolci pripravila dogodke, ki so zaznamovali ta poseben dan. V okviru Unicefovega projekta Junior ambasador, so predstavniki mladih prebivalcev naše občine, v sredo, 16. 11. 2016, izbrali Junior ambasadorja=ambasadorko, ki je v torek, 22. novembra 2016,začasno prevzela posle od trboveljske županje.
    Zaradi svoje neposredne otroške energije je vlogo letošnje Junior ambasadorke prevzela učenka 8. razreda naše šole, Ajda Nina Škvarč. Preživela je aktiven dan med zaposlenimi na Občini Trbovlje in med mladimi in drugimi zainteresiranimi v lokalni skupnosti, ki so jo ta dan obiskali na njenem začasnem delovnem mestu.