• 03 56 33 202
 • os-ic.trbovlje@guest.arnes.si
 • Trg Franca Fakina 8, Trbovlje
 • Pustno rajanje na Cankarju

  Pust 2016 (74)Na OŠ Ivana Cankarja Trbovlje odpiramo vrata 24. februarja 2017 vsem, ki jih zanima, kako doma izdelati izvirno pustno masko.
  Naši učenci bodo od 8.20 do 11.00 ustvarjali v različnih delavnicah: izdelali bodo pustne maske, kostume, nadaljevali s spoznavanjem koroške kulturne tradicije. Če jim želite pomagati ali si jih vsaj ogledati pri njihovem domišljijskem kreiranju, ste vabljeni v našo šolo!
  Po končanih delavnicah se bodo učenci ob 11.00 zbrali v šolski telovadnici, kjer bo potekala predstavitev vseh mask in izbor najbolj kreativne in najbolj tematsko domiselne maske. Nato se bodo maske predale veselemu, a usmerjenemu plesnemu rajanju.
  Osnovna šola Ivana Cankarja Trbovlje je kulturna šola in z organizacijo medpredmetnih, medgeneracijskih prireditev želimo spodbujati kreativno kulturno udejstvovanje in obujanje ter krepitev tradicije.
  Povezali bomo zasavsko delovno vnemo, koroško kulturno dediščino in dodali evropsko plesno dimenzijo.
  Odganjamo zimo, privabljamo ljudi dobre volje! Vabljeni v našo sredino in verjamemo, da vam bomo polepšali dan!
  Jerica Rajšek, koodinatorica dogodka