• 03 56 33 202
 • os-ic.trbovlje@guest.arnes.si
 • Trg Franca Fakina 8, Trbovlje
 • Dan upora proti okupatorju

  Save

  Dan upora proti okupatorju (včasih imenovan dan Osvobodilne fronte ali dan OF) je državni praznik, ki ga v Sloveniji praznujemo 27. aprila. Na ta dan leta 1941 je bila ustanovljena Protiimperialistična fronta, ki se je kasneje preimenovala v Osvobodilno fronto slovenskega naroda.
  Da ne bi pozabili zgodovine, se naši učenci pridružujejo praznovanjem po vsej Sloveniji. Šolska proslava je potekala v torek, 25. 4. 2017, ob 11.00 v šolski telovadnici. Pevski nastop je povezal mlado generacijo (učenci šole) in starejšo (Mešani pevski zbor Javor).
  Zahvaljujemo se vsem nastopajočim in gostom. Prilagamo nekaj foto utrinkov (iz arhiva šole).

  Naši učenci pa bodo sodelovali tudi na osrednji državni proslavi pred dnevom upora proti okupatorju, ki bo potekala v sredo, 26. 4. 2017, ob 20.00 v DDT. Organizator proslave je Ministrstvo RS za kulturo.